Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A hit- és erkölcstanoktatók fizetéskiegészítése alapján a költségvetésben az oktatásra tervezett kiadások alultervezettnek tűnnek – mondta a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke.
Az Európai Uniós megállapodások része a tanári bérek rendezése is, ez eredetileg 2028-ig volt tervben, de két évvel előrébb hozhatja a kormány - a Szabad Európa szerint.
A budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium tantestületének legalább negyven százaléka polgári engedetlenségi akcióba kezd hétfőn – mondta Törley Katalin, a Tanítanék Mozgalom képviselője, a gimnázium tanára.
Uniós pénzek között található az a forrás is, amely pedagógusbérekre lenne fordítható – ezt mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
Ezzel csak csökkentik a lék nagyságát a hajón, de a süllyedést nem fogják tudni megállítani – mondta a kormány által felajánlott háromszor 10 százalékos béremelésről a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke.
A beígért háromszor 10 százalékon felül csak akkor kapnak komolyabb béremelést a pedagógusok, ha „a gazdaság jól teljesít”, és óraszámcsökkentésre sem számíthatnak – többek között ez derül ki abból a dokumentumból, amelyben a Belügyminisztérium válaszolt a két nagy pedagógus-szakszervezet követeléseire.
Háromszor 10 százalékos béremelést kapnak a pedagógusok – hónapok óta ezt emlegetik kormánypárti politikusok, legutóbb Orbán Viktor beszélt a Parlamentben a 10+10+10 százalékos emelésről. A Belügyminisztérium szakszervezetekhez eljuttatott állásfoglalásából végre az is kiderült, hogyan lehet számolni ezzel a béremelés három részletével.
Folytatta a sztrájkbizottsági tárgyalásokat a kormánnyal a két nagy pedagógus-szakszervezet, a PSZ és a PDSZ szerda délután egyeztetett Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkárral. A szakszervezeti vezetők szerint az államtitkár egyértelművé tette: EU-s pénzből akarják emelni a béreket.
Jogosak a tanárok igényei, „azt gondolom, amint föl fog állni az új kormány, akkor a tanárok ügyével érdemben fogunk foglalkozni” – mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Arra kérik a pedagógusokat, hogy fontolják meg a sztrájkban való részvételt, illetve a sztrájk elhalasztását - mondta Gulyás Gergely csütörtökön a Kormányinfón, Budapesten.
Legalább 45 százalékos béremelést követel a kormánytól a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerint az elmúlt években ezermilliárd forinttal többet fordítottak pedagógusbérekre, 2023-tól jöhet az „átfogó, nagyobb mértékű bérrendezés”.
„Nincs még kolbászból a kerítés, nem csak a kormány szándékán múlik, hogy mit lehet, mit nem” – ezt mondta Orbán Viktor a keddi kormányinfón a pedagógusok béremeléséről.
„Ki fog holnap tanítani?” feliratú matricák tűntek fel Budapesten. A két tanári szakszervezet közös akciósorozatban próbálja felhívni a figyelmet arra, hogy a pedagógushiány miatt ma már nemcsak azt nem tudják, ki fogja tanítani a különböző tárgyakat, hanem azt sem, hogy ki fog vigyázni a gyerekekre.
Miért tárgyalnak még mindig a kormánnyal, és miért nem kezdenek a napokban országos sztrájkba? A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) megválaszolta a leggyakoribb kérdéseket.
Kétórás figyelmeztető sztrájkra is készen áll a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), ha nem sikerül megállapodni a bérek emeléséről a kormánnyal.